Severek izlediğimiz dizilerde ve filmlerde ünlülerin giydiği gelinlikler aklımızda kalıyor. Sen de gelinlik seçimini yaparken efsane filmlerden, beğenilen dizilerden ilham almaya ne dersin? İşte karşında film ve dizilerin akıllara kazınan muhteşem gelinleri!

Dizilerin En Güzel Gelinleri
Televizyon dünyasında da birbirinden güzel düğünlere şahit olduk. Tabi bu düğünlerin aklımıza yer etmesinin en büyük sebebi muhteşem gelinler ve onların gelinlikleri. Dizilerdeki gelinlikler birbirinden şık modelleriyle birçok geline ilham verdi. Öyleyse dizilerden aklımızda kalan birbirinden güzel gelinleri inceleyelim!

Aşk-ı Memnu
Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde, Bihter karakterini canlandıran Beren Saat gelinliği ile göz doldurmuştu. Saat’in giydiği, A kesim straplez yaka gelinlik birçok geline ilham verdi.

Döneminin çok konuşulan dizisi Aşk-ı Memnu’nun final bölümünün heyecanlı sahneleri günlerce dillerden düşmedi. Final bölümünün en çok konuşulanı ise Nihal’in gelinlikle merdivenlere yığıldığı sahneydi. Kına gecesi ile de çok konuşulan Nihal’in gelinliği de çok merak edildi. Nihal’in düşük kollu ve kabarık etekli A kesim gelinliği, Akay Gelinlik imzası taşıyor.

Kaçak Gelinler

Birbirinden farklı hikayelere sahip ve düğün gününde gelinlikle havaalanında yolları kesişen üç gelinin hikayelerinin anlatıldığı Kaçak Gelinler adlı romantik komedi dizisi de, gelinlikleri akılda kalan diziler arasında. Kaçak Gelinler gelinliklerini merak edenler için ise bu üç farklı tasarıma bir göz atalım:

Şebnem karakterini canlandıran Selin Şekerci gelinlik modeli ile farklı tarzını ortaya oymuştu. Önü kısa arkası uzun, straplez yaka, etek kısmı hareketli gelinlik ile saçlarını açık bırakmış, sade bir duvak takmıştı. Karakterin gelinliği Hüsniye Moda Evi imzası taşıyor.

Deniz Baysal’ın canlandırdığı Kainat karakterinin giydiği A kesim, askılı gelinlik ile Açelya Topaloğlu’nun oynadığı Almila karakterinin giymiş olduğu illüzyon yaka, A kesim, taşlı gelinlik ise Enzoani markasına ait.

Kiralık Aşk

Kiralık Aşk sezon finali gelinlik sahnesi ile çok konuşulmuştu. Çünkü Kiralık Aşk’ın başrolü Defne gelinlik modeli beğenilen dizi karakterleri arasındaki yerini ilk anda aldı! Elçin Sangu’nun canlandırdığı karakter olan Defne’nin gelinliği uzun kuyruklu, tül duvaklı, zarif sırt dekoltesi ve hareketli üst kısmı ile beğenileri topladı. İpek kumaş ve Fransız danteli kullanılan gelinlik, tasarımcı Eda Güngör tarafından dizi için özel olarak hazırlandı.

Transparan dantel kumaştan uzun kollara, illüzyon yakaya ve zarif kuyruğa sahip olan gelinlikle katedral duvak modeli kullanılarak oldukça zarif ve seksi bir görünüm elde edilmişti. Defne gelin saçı modeliyle de çok konuşuldu. Çünkü gelin saçı olarak yandan salaş bir örgü tercih edilmişti. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir gelinlikle şık bir ense topuzu daha hoş durabilirdi.